Wycieczka zawodoznawcza

20 września 2024 roku klasa 4PBU – technik budownictwa pod opieką p.Elżbiety Próchenko była na wycieczce zawodoznawczej. Dzięki życzliwości rodziców jednego z uczniów, którzy wyrazili zgodę na udostępnienie swojej działki budowlanej zostały przeprowadzone badania geotechniczne.

Przed wykonaniem każdego obiektu inżynieryjnego należy przeprowadzić badania geotechniczne, w celu sprawdzenia nośności gruntu oraz stanu wód. Na udostępnionym terenie młodzież wykonała otwory wiertnicze oraz dół próbny, pobrane zostały próbki gruntu o naturalnej wilgotności NW oraz o nienaruszonej strukturze NNS.

Pogoda dopisała a uczniowie z wielkim zaangażowaniem prowadzili badania terenowe, które były ugruntowaniem zdobytej wcześniej teorii.

Klasa świetnie się zorganizowała, po ciężkiej pracy kiełbaski i chrupiący przypieczony chlebek smakował znakomicie.